davidsimko | davidonstage
DAVIDSIMKO-0069-2.jpg

blog po slovensky

blog články ktoré dávid šimko píše a vytvára pre seba alebo iné stránky  ako copywriter copywriting davidonstage

Lea x Čarovné svetlo

 

*for english version of this blog post click here*

Heey!

Rozhodol som sa, že budem s vami zdieľať niekoľko fotografií z uplynulého víkendu a takisto k nim pridám aj zopár zmysluplných viet.

Ale prv sem pridám úžasnú pieseň, ktorú môžete počuvať zatiaľ čo budete scrollovať nižšie.

Minulú sobotu sme sa spolu s Leou rozhodli, že dáme menší hike v Slovenskom raji. Mnohí z Vás(väčšina) určite Slovenský raj poznajú a tak nemá zmysel vypisovať čo je zač. Avšak môžem pripojiť svoj osobný pohľad na tento národný park. Oplatí sa ho vôbec niekedy navštíviť? URČITE ÁNO. Hlavne v lete, kedy Vás príjemne schladí vodou naplnený čerstvý vzduch v niektorej z roklín(kaňonov pre fancy american roamers). No ani v zime nie je na zahodenie. A nepochybne výhľady. Tie sú fakt cool.

My sme navštívili Tomášovský výhľad. Síce som googlil(avšak iba na prvej strane), no nenašiel som, prečo a po kom je pomenovaný, takže ak by niekto vedel, odkážte mu, nech sa pokojne ozve. Môj tip je Sokoliar Tomáš. Alebo to bolo naopak a Jozef Cíger-Hronský pomenoval Tomáša po tejto priam až okultnej prírodnej pamiatke?

Tomášovský výhľad je vďaka ľahkému prístupu a naozaj krásnemu pohľadu do prielomu Hornádu, doliny Bieleho potoka jedným z najvyhľadávanejším a teda aj najnavštevovanejším (fuu to sú dlhé slová ) miestom v Slovenskom raji. Celkom iste začujete nejaké bľabotaňinky(aj odpadky), ktoré tu mestskí človekovia (bol tam niekedy Jaro Filip?) zanechajú z nemého úžasu. Nevadí. Čím viacej ich pozbierate, tým viacej si užijete pohľad a atmosféru tohto miesta.

Našu "túru" sme začali v Čingove na parkovisku, ktoré je v tejto časti roka skoro prázdne. Cesta nahora nám trvala skoro jeden a pol hodiny (turistická značka hovorí o rovnej jednej hodine, ale poznáte to, niečo vás počas cesty zaujme, musíte to odfotiť a baaam, zrazu sa omeškávate)

Naposledy som na Tomášovskom výhľade bol minulé leto, no tentokrát to bolo krajšie a užil som si to viac. Zrejme vďaka slnku, ktoré vysielalo akési podivné teplé, frekvenčne rôzne lúče mne po dlhej zime neznáme, ktorá tu u nás stále pretrváva (kalendárne je už síce jar, ale pod Tatrami sa vždy o trochu oneskorí).

Dorazili sme a rozbalili sme dlho očakávané jedlo a čaj (asi moja najobľúbenejšia časť turistikovania) a veľa sme sa rozprávali. | Priateľská rada: Nezabudnite si svoju obľúbenú deku tvojej fejvrit farby doma[sic]. | Pre mňa, všetky ostatné veci, ktoré robíme pred a po samotnom fotení sú rovnako dôležité ako fotenie samo. Všetky tie okamihy, ktoré dokážu naviesť atmosféru fotografií, ktoré mám v hlave a ktoré mám v pláne vytvoriť sú rovnako dôležité a vždy sú mojim cieľom a cestou zároveň. Cítim sa akosi vinne ak jediným, čo si všetky tie milé dievčatá, ktoré mám česť fotografovať odnesú je len set niekoľkých fotografií.

 
lea slovenský raj tomášovský výhľad slide show gif
 

Naozaj sme si to užili a keďže Lea je takisto fotografkou, zapózoval som aj ja.

 

Povedz mi, čo si myslíš o blogoch tohto typu! Myslíš, že by som v nich mal pokračovať? Kontaktovať ma môžeš na ktorejkoľvek sociálnej sieti. Ďakujem ti za tvoj čas.

- dávid