davidsimko | davidonstage
DAVIDSIMKO-0069-2.jpg

blog po slovensky

blog články ktoré dávid šimko píše a vytvára pre seba alebo iné stránky  ako copywriter copywriting davidonstage

Dávid x Praha

 

*for english version of this blog post click here*

Nedávno som bol v Prahe. Jeden deň sme spolu s kolektívom natáčali video pre jednu veľkú fabriku v Mladej Boleslavi (cca hodina autom z Prahy). Druhý deň som sa len tak túlal s Denisom po Prahe. Žije tam už 5 mesiacov ako študent.

SIMKPRA

Stretli sme sa na Staroměstkom námestí. Hneď pri súsoší nachádzajúcom sa priamo v strede námestia. Porozjímali sme nad zmyslom tohto diela a autorovým zámerom a spôsobe vyjadrenia pôvodnej myšlienky. Potom sme sa presunuli ďalej.

Navštívili sme hipster kaviareň, asi 5 minút chôdze od námestia. Nepamätám si jej názov, pretože som sa tam nečekol na foursquare (cítiť odtiaľ tú iróniu? Nie? Napriek tomu tam je). Kaviareň bola pekná, presvetlená, milý čašník, milá čašníčka, výborná káva a chutný croissant. S denisom sme debatovali o politike. Ale len tak trošku. Zasiahli sme len špičku ľadovca. Naštastie. Malinké P. S. Ak zistím názov kaviarne(možno denis povie, keď uvidí tento blog) napíšem ho sem.

SIMKPRA

Deň pred tým som v novinách objavil článok o výstave Gerharda Richtera v Národnej galérii v Prahe. V paláci Kinských a v kláštore sv. Anežky Českej. Zaujal ma, tak sme sa tam s Denisom po výbornej káve vybrali. A oplatilo sa. Oboch nás Gerhard Richter očaril. Obdivujem jeho všestrannosť a schopnosť vyjadriť emóciu. Páči sa mi jeho fotorealistické obdobie (farby ooh <3), jeho abstraktnému obdobiu úplne nerozumiem(iní asi áno, jeho najdrahší obraz je práve abstraktný a predal sa za $44,52 milióna). Myslím, že nateraz je môj najobľúbenejsí maliar. 

SIMKPRA
SIMKPRA
SIMKPRA

Následne sme si dali obed v Denisovom obľúbenom bistre, ktoré pravidelne navštevuje. Debatovali sme o medziľudských vzťahoch a filozofii v nich ale aj pomimo nich. Myslím, že teraz si môžeš povedat, že sme intelektuáli.

Neskôr som sa išiel pozrieť, ako Denis v Prahe býva. Od Národního divadla sme prešli na druhú stranu rieky Vltavy, zastavili sa v parku na ostrove a prišli do Denisovho bytu. Páčil sa mi.

SIMKPRA

Potom som sa stretol s Jankou.

SIMKPRA

Vrátil som sa späť do Denisovho bytu a na veľkom okne a jeho parapete sme si dali vychladené pivo. Bolo asi 9 hodín večer.

SIMKPRA

Môj autobus odchádzal o 11-tej.

- dávid